Technologie

Na našem pracovišti využíváme pro výrobu individuálních ortopedických pomůcek různé druhy technologií. Technologie je volena tak, aby výsledná pomůcka pacientovi nejen ideálně seděla, ale aby byl zajištěn i maximální možný léčebný efekt.

Stále se vyvíjíme
• výrobní postupy inovujeme
• využíváme moderní technologie
• sledujeme vývoj ve světě

Pro získání potřebných měrných údajů využíváme:
• 3D skenování
• Otisk sádrovými obinadly
• Měření krejčovským metrem
• Otisk chodidla

3D skenování

3D skenování

Pro přesnější výrobu pomůcek a větší komfort pacientů využíváme nejnovější technologie 3D skenování CAD/ CAM technologie. Skenovat lze nejrůznější části těla dle potřeb pacientů i požadavku lékařů. Pro sejmutí skenu využíváme ruční optický 3D skener Creaform. Na požadovanou část těla (bez oblečení) se nalepí zaměřovací body pro zvýšení přesnosti během skenování i pokud se pacient mírně hýbe. Ortotický pracovník provede skenování. Skenování může být v případě potřeby opakováno, není nijak bolestivé ani škodlivé.

Pro následné úpravy naskenovaného modelu používáme software VXelements, který umožňuje dokončení dat 3D skenování a následnou integraci do procesu návrhu pomůcky. Další počítačová úprava 3D modelu probíhá v programu Canfit 3D, kde vytváříme požadované změny a korekce pro maximální možný léčebný efekt. Počítačový 3D model je vyfrézován a ručně jsou dodělány detaily a důležité korekce, které nelze počítačově vytvořit v požadované kvalitě.

3D skenování

Otisk sádrovými obinadly

Požadovaná část těla (bez oblečení) bude obtisknuta sádrovými obinadly. Je vhodné si vzít náhradní spodní prádlo a gumičku či skřipec na sepnutí vlasů při snímání otisku na trupovou ortézu.

Sádrování není nijak bolestivé, dojde pouze k ušpinění části těla. Ručník a žínku na umytí Vám zapůjčíme.

3D skenování

Otisk chodila

Pro získání otisku a tvaru chodidla používáme platnograf, otisk do pěny či podoskop.

3D skenování

Měření krejčovským metrem

Požadovaná část těla (bez oblečení či s oblečením) bude změřena krejčovským metrem. Měření není nijak bolestivé.